کاربرد آرایشی و مراقبت پوستی وازلین

استفاده از وازلین تاثیر بسیار زیادی در زیبایی پوست و مو دارد که آن را به یک محصول بی نظیر در صنعت محصولات آرایشی و مراقبت پوستی تبدیل کرده است. در واقع وازلین می ‌تواند جایگزین خیلی از محصولات آرایشی گران ‌قیمت شود. با وازلین می‌توان لب ها و گونه‌ های زیباتری به دست آورد. در این مقاله از وازلین و موارد استفاده آن توضیحات بیشتری داده می شود.

کاربرد آرایشی و مراقبت پوستی وازلین

کاربرد آرایشی و مراقبت پوستی وازلین

1 – لب های زیبا و برجسته با وازلین

همه می ‌دانند که وازلین برای خشکی لب ها و پوسته پوسته شدن آن ، درمان بسیار خوبی است. اما اگر می‌ خواهید هنگام آرایش رنگ رژ لب تاثیر گذار و لب ها پر و زیبا به نظر بیایند، بعد از اینکه رژ لب محبوبتان را زدید با انگشتان دست کمی وازلین به لب پایین بزنید. دقت داشته باشید که انگشت وازلینی خود را روی لب نمالید بلکه آن را با ضربه روی لب و گوشه‌های لب بزنید. این کار باعث می ‌شود لب ها شاداب‌ تر و پرتر به نظر بیاید. وقتی که نمی‌خواهید از رژ لب استفاده کنید هم می‌ توانید از وازلین برای زیباتر و پرتر نشان داده شدن لب ها استفاده کنید.

2 – مژه‌ های پرپشت‌ ترو بلند با وازلین

محصولات آرایشی بسیاری هستند که سعی می کنند در تبلیغات ، خود را به شما معرفی کنند و بگویند که می توانند مژه‌ های شما را بلندتر و ضخیم ‌تر ‌کنند. اما خیلی از این محصولات رنگ مژه را کم رنگ می کنند و برخی هم باعث قرمزی و حساسیت چشم می شوند. این در حالی است که با کمک وازلین می توان بدون هزینه چندانی مژه ها را تقویت کرد. برای این کار قبل از خواب سر فرچه یک ریمل قدیمی خود را شسته و تمیز کنید. سپس کمی وازلین روی آن مالیده وبه مژه ها بزنید و صبح روز بعد بشویید. انجام این کار به شما کمک می کند، تا مژه های پرپشت ، بلند و ضخیمی داشته باشید.

3 – وازلین و سایه چشم

اگر می‌خواهید یک سایه براق داشته باشید، قبل از زدن سایه چشم، کمی وازلین به پلک ها بزنید. در این صورت سایه براق تر و زیباتر به نظر می رسد. برای روزهایی که آرایش کم دارید و نمی‌خواهید از سایه چشم استفاده کنید کمی وازلین پشت چشم خود بزنید. با این کار پشت چشم و پلک های زیباتری خواهید داشت. فراموش نکنید که در این کار افراط نکنید چون باعث چرب شدن پلک ها می شود.

4 – برجسته کردن گونه ها با وازلین

وازلین خاصیت برجسته نمایی دارد و برای هر رنگ پوستی مناسب است. فقط کافیست با انگشتان وازلینی کمی روی استخوان گونه و بالای ابرو را چرب کنید. همانطور که گفته شد، برای این کار لازم نیست انگشتان خود را خیلی چرب کنید. تنها یک لایه نازک روی گونه و بالای ابرو و شقیقه ها تاثیر خود را خواهد گذاشت.

5 – وازلین به عنوان لوازم آرایش

وازلین این امکان را می دهد که از سایه خود به عنوان رژ لب استفاده کنید. به این صورت که سایه خود را کمی با وازلین ترکیب کرده و با فرچه رژلب آن را روی لب ها می مالید.

6 – از بین بردن خشکی پوست با وازلین

اگر در هنگام آرایش با پوسته شدن و خشکی پوست ، مواجه می شوید می توانید از وازلین کمک بگیرید. برای این کار کافیست قبل از زدن کرم پودر کمی وازلین به قسمت های خشک صورت خود بمالید. سپس کرم پودر و یا پنکیک را روی آن با ضربه و یا فرچه مخصوص به پوست بزنید. فراموش نکنید که برای زدن کرم پودر آن را روی صورت پخش نکرده و به جای این کار از ضربات آهسته انگشت ها استفاده کنید.

7 – مرطوب کننده و روشن کننده پوست

از وازلین می توانید برای مرطوب کردن بدن نیز استفاده کنید و برای این کار کافی است مقداری وازلین را بر روی دست ریخته، مناطق خشک پوست و یا نواحی تیره از قبیل نوک آرنج و یا زانو ها را ماساژ دهید تا به تدریج نرم و رنگ آنها روشن شود.
همچنین آقایان دارای پوست صورت آکنه دار می توانند حین اصلاح از وازلین برای رطوبت دهی به پوست استفاده کنند تا علاوه بر اصلاح آسان، از بروز آکنه های جدید و یا خراش جوش های چرکی جلوگیری کنند.

8 – محافظت از پوست در برابر رنگ مو

در زمانی که موهایتان را رنگ می زنید باید بدانید که جلوگیری از رنگی شدن پوست پیشانی یا گردن با مالیدن وازلین به کنار خط مو، لایه محافظ ایجاد می شود که از رنگی شدن پوست جلوگیری می کند و به آسانی هم شسته می شود.

9 – آرایش ضدآب را با استفاده از وازلین پاک کنید

پاک کردن آرایش ضدآب به خصوص آرایش چشم و ریمل می‌تواند کار دشواری است اما میتوان قبل از پاک کردن آرایش مقداری وازلین روی پنبه بزنید و روی چشم و صورت بمالید تا مواد آرایشی به خوبی در آن حل شود و به راحتی پاک گردد. همچنین چسب مژه نیز به راحتی در وازلین حل شده و پاک می‌شود.

10 – استفاده از وازلین به عنوان ضد چروک

در بازار انواع کرم‌های ضد چروک وجود دارد که بسیاری از آنها قیمت‌های بسیار بالایی دارند، مصرف این کرم‌ها برای چروک‌های پیشانی و سایر چین و چروک‌ها مفید واقع می‌شوند اما به هر حال ممکن است افراد زیادی از اثرات بی‌نظیر وازلین به عنوان ضد چروک اطلاع نداشته باشند. بسیاری از افراد مشهور در گذشته و حال برای جلوگیری از چین و چروک صورت و چشم از وازلین استفاده می‌کردند و راز زیبایی خود را در استفاده از آن می‌دانند.