درباره کرم های دور چشم بیشتر بدانید….

اهمیت استفاده از کرم دور چشم بر هیچکس پوشیده نیست اما در چگونگی استفاده از این محصول اغلب سوالاتی به وجود می‌آید که ما قصد داریم در این مقاله به این سوالات رایج پاسخ داده و روش تشخیص یک کرم دور چشم مرغوب و مفید را تشریح نمائیم. همه خانم‌ها دوست دارند که پوستی صاف، جوان و فاقد چین و چروک در نواحی اطراف چشم‌های خود داشته باشند. برای رسیدن به چنین هدفی نیاز به یک عزم جدی و راسخ بوده و نکاتی کلیدی که لازم است مو به مو اجرا شوند.

فواید کرم دور چشم چیست؟

پوست چشم انسان از نازک ترین لایه ها تشکیل شده، دارای غدد چربی کمتری نسبت به پوست نواحی دیگر بوده و به دلیل تحرکی که در این ناحیه وجود دارد، مستعد چین و چروک و پیری زودرس می باشد. مشکلات رایج در مورد پوست اطراف چشم، وجود این چین و چروک ها، تیرگی یا کبودی دور چشم، حالتی پف آلود و یا در مواردی خاص افتادگی پلک می باشد. اما اغلب، بیشترین شکایات به دلیل خشکی این ناحیه و تیرگی و چروک های گوشه چشم می باشد که باید به طریقی کنترل شده و مورد مداوا قرار گیرد. دلایل به وجود آمدن چین های قبل از موعد می تواند خشکی بیش از حد پوست و یا عادات رفتاری صورت اشخاص باشد. اما در مورد تیرگی زیر چشم ها که به هاله کبودی دور چشم نیز شهرت دارد می توان گفت که در اغلب موارد مربوط به عوامل وراثتی بوده و اگر والدین دارای چنین تیرگی در زیر چشم خود باشند، نصف فرزندان این خانواده نیز دچار چنین مشکلاتی خواهند بود. این مسئله حتی در مواردی که والدین دچار این عارضه نباشند هم می تواند در فرزندان مشاهده شود. وجود مویرگ های بسیار ریز و فشرده در این ناحیه باعث تیره دیده شدن پوست زیر چشم می شود. بنابراین مداوای این مشکل اغلب موقتی بوده و هنوز درمانی قطعی برای این موضوع وجود ندارد.

اما در مورد چروک هایی که در اثر خشکی پوست اطراف چشم و پیش از رسیدن به سنین پیری اتفاق می افتد می توان به وسیله انواع کرم دور چشم این موضوع را کنترل کرده و از بین ببریم. حتی می توانیم از به وجود آمدن این چروک ها جلوگیری نموده و به نوعی روند پیری پوست را به تعویق بیندازیم. در ادامه به اختصار فواید کرم دور چشم را تشریح کرده و توجه شما را به چگونگی استفاده از این محصول جلب می نمائیم. آسان طب از شما دعوت می کند با ما همراه باشید.

درباره کرم های دور چشم بیشتر بدانید....

درباره کرم های دور چشم بیشتر بدانید….

فواید کرم دور چشم :

۱ – رفع خشکی پوست دور چشم
۲ – رفع خطوط حاصل از تحرک این ناحیه
۳ – رفع چروک های قدیمی دور چشم
۴ – پیشگیری از ایجاد چروک هایی جدید
۵ – شفاف نمودن تیرگی هاله زیر چشم
۶ – جلوگیری از اشعه های زیان بار خورشید
۷ – رطوبت رسانی به پوست این ناحیه
۸ – ضد حساسیت به دلیل فقدان مواد عطری
۹ – وجود مواد لایه بردار ملایم در برخی از این محصولات باعث از میان رفتن سلول های مرده پوست خواهد شد.

از چه سنی باید کرم دور چشم بزنیم؟

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان زیبایی، هیچ سنی برای استفاده از کرم دور چشم زود نیست. اگر بخواهیم از جنبه طنزآلود این نظریه بگذریم باید گفت که در بسیاری از موارد افرادی با وجود داشتن سنی در حدود ۱۷ سال نیز به دلیل خشکی پوست دچار چین هایی در ناحیه پوست دور چشم خود می باشند. بنابراین می توان گفت که در صورت تجویز پزشک می توان از این محصول استفاده کرده و به مقابله با آثار مخرب خشکی پوست پرداخت. اما معمولا به توصیه پزشکان پوست می توان استفاده از کرم دور چشم را از بیست سالگی شروع کرده و هر صبح و شب آن را به روشی صحیح و استاندارد مصرف کنیم.

کرم‌های ضدچروک دور چشم از چه موادی تشکیل شده‌اند؟

کرم‌های دور چشم حاوی مواد مرطوب‌کننده، ویتامین A، C، E و در مواردی لایه‌بردارهای بسیار ضعیفی هستند که نقش بافت‌سازی دارند. از این نوع کرم‌ها می‌توان هم در طول روز و هم شب قبل از خواب استفاده کرد. برخی از کرم‌های دور چشم خواص ضدآفتاب هم دارند که البته مخصوص روز هستند.

آیا استفاده از این کرم‌ها الزامی است یا پوشش مناسب در آفتاب مثل داشتن عینک آفتابی می‌تواند از ایجاد چروک دور چشم پیشگیری کند؟

با توجه به اینکه آفتاب یکی از عوامل مهم ایجادکننده چروک‌های زودرس در خانم‌ها و آقایان و به‌خصوص افرادی است که در فضاهای باز و زیر آفتاب کار می‌کنند، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب و ضدچروک دور چشم لازم است و می‌تواند تا حد زیادی از بروز چروک‌های زودرس پیشگیری کند. البته استفاده از عینک محافظ پوست مقابل اشعه ماورای‌‌بنفش نیاز به استفاده از کرم دور چشم و ضدآفتاب در اطراف چشم را برطرف می‌کند اما باید مطمئن باشید که عینک استاندارد است و از پوست اطراف چشم در برابر اشعه A و B محافظت می‌کند. لازم است یک عینک‌ساز این مساله را تایید کند.

آیا غیر از اشعه ماورای‌بنفش خورشید، کرم‌ها و مواد آرایشی هم می‌توانند باعث چروک زودرس پوست شوند؟

اگر کرم‌ها با پوست سازگاری نداشته باشند و باعث عکس‌العمل‌های پوستی شوند، زمینه‌ساز چروک و حساسیت‌های پوستی به‌خصوص در اطراف چشم می‌شوند. کرم‌ آرایشی نباید هیچ‌گونه عکس‌العملی روی پوست ایجاد کند اما اگر با استفاده آن پوست دچار قرمزی و التهاب پوست یا جوش شد، باید فورا مصرف آن را قطع کرد.

آیا می‌توان از کرم‌های آرایشی صورت، کرم‌های مرطوب‌کننده یا ضدچروک شب و روز به اطراف چشم هم زد یا حتما باید کرم دور چشم استفاده کنیم؟

استفاده از کرم آرایشی نباید باعث ایجاد واکنش در پوست شود. اگر کرمی واقعا آرایشی باشد، استفاده از آن روی پوست و اطراف چشم ایرادی ندارد اما اگر این کرم روی پوست عکس‌العمل نشان می‌دهد، نباید آن را اطراف چشم زد. این موضوع در مورد کرم‌های ضدآفتاب هم صدق می‌کند. کرم‌های آرایشی پوست صورت و کرم‌های آرایشی دور چشم از نظر ترکیب تفاوت چندانی با هم ندارند. کرم دور چشم را می‌توان برای تمام صورت استفاده کرد اما اگر کرم‌های آرایشی صورت تحریک‌کننده پوست اطراف چشم باشد، نباید آنها را دور پلک بمالید. ابتدا باید کرم را روی بخشی از پوست امتحان کرد.

نکات مهم در انتخاب کرم دور چشم

۱ – هدف از انتخاب کرم دور چشم : قبل از هر چیز ما باید هدف خود را از انتخاب و خرید یک کرم دور چشم مشخص کنیم. معمولا مقابله با مواردی شامل چروک هایی عمیق یا سطحی در نواحی دور چشم، وجود تیرگی یا کبودی در این ناحیه، خشکی بیش از حد پوست دور چشم و یا حالت پف آلوده در این ناحیه می تواند یکی از اهداف خریدن یک کرم دور چشم باشد. شفاف کردن این موضوع برای خود و یا کارشناس زیبایی می تواند کمک بزرگی در انتخاب صحیح یک کرم دور چشم مناسب برای ما باشد.

۲ – در نظر گرفتن فرمولاسیون کرم دور چشم : همواره باید به برچسب فرمولاسیون یا مواد تشکیل دهنده این محصول دقت نمائید. اگر هدف شما مقابله با چین و چروکهای افزایش سن می باشد باید از وجود موادی همچون رتینوئید، آلفا هیدروکسی اسید، کافئین، آنزیم Q10 و ویتامین C در کرم دور چشم خود مطمئن شوید.

۳ – مواد ضد تیرگی دور چشم : اگر انتخاب شما یک کرم دور چشم ضد تیرگی باشد باید حتما موادی همچون هیدروکینون، رتینول، چای سبز، کافئین یا ویتامین K درون آن وجود داشته باشد.

۴ – شفاف سازی زمان استفاده از محصول : کرم دور چشم شب یا روز نیز مهم بوده و باید این مسئله را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال اگر می خواهید از کرم دور چشم خود در زیر میکاپ استفاده نمائید باید از محصولاتی مخصوص روز که دارای مواد روشن کننده بوده استفاده کرده و از وجود SPF مناسب در آن مطمئن شوید.

۵ – قیمت کرم دور چشم : استفاده از کرم دور چشم، گرانقیمت به هیچ عنوان نمی تواند معیاری مناسب جهت تضمین بهبود این ناحیه باشد. در بسیاری از موارد استفاده از یک محصول ارزانقیمت نیز می تواند بسیار پر ثمر بوده و یا حتی از محصولاتی گران نیز بهتر باشد.

روش صحیح استفاده از کرم دور چشم :

روش صحیح و استاندارد استفاده از کرم دور چشم به این ترتیب است که یا باید از گوشه داخلی چشم شروع کرده و به سمت گوشه خارجی حرکت نمائیم و یا برعکس باید از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی ماساژ دهیم. در مورد این که آیا می توان بر روی پلک ها نیز از کرم دور چشم استفاده نمود باید برچسب آن را مطالعه نموده و در صورت اجازه به چنین امری می توانید پلک ها را نیز با این محصول مراقبتی ماساژ دهید. مقدار مناسبی از کرم دور چشم را بر روی پوست این ناحیه قرار داده و در جهات یاد شده به وسیله انگشت حلقه به آرامی و ملایمت ماساژ دهید. در حین انجام این عمل، نیاز به ماساژ محکم و شدید نبوده و حرکت بسیار ملایم و سطحی این انگشت دست کافی می باشد.