آرایش مناسب با شروع فصل گرما…..

با شروع فصل گرما ، رطوبت و گرمای هوا و تعرق بیشتر باعث می شود که در طول روز چند ساعت بیشتر نتوانید آرایش را روی پوست خود نگهدارید و به اصطلاح روی صورت ماسیده می شود و پاک می شود. برای بالا بردن ماندگاری بیشتر آرایش بر روی صورت و داشتن یک چهره جذاب در هوای آفتابی ، ما قصد داریم شما را با آرایشی که دوام آن مناسب است و نحوه استفاده از ابزارهای آرایشی ایده آل در فصل گرما را در این مقاله آسنا کنیم .

نکات استفاده از لوازم آرایشی مناسب برای فصل تابستان

همه ی ما برای اینکه صورتمان را برای آرایش آماده کنیم سراغ شستشو و آماده سازی پوست و استفاده از کرم های ضدآفتاب یا کرم های مرطوب کننده و پرایمرها می رویم، پس آماده کردن پوست برای داشتن یک آرایش خوب ضروری است. نکته ای که در خصوص فصل تابستان وجود دارد و آن را با سایر فصل ها متمایز کرده مصرف بیشتری از کرم ضدآفتاب است.
گفته می شود از ضدآفتاب مناسب و مخصوص پوست خود استفاده کنید، چرا که برحسب انواع پوستها باید ضدآفتاب مناسب آن مورد استفاده قرار گیرد تا به پوست آسیب نرساند. برای مثال برای انواع پوستهای چربی که استعداد جوش زدن دارند بهتر است از ضدآفتاب های فاقد چربی استفاده شود تا جوش زدن را تشدید نکند.
صبر کنید تا ضدآفتابتان کاملا جذب شود. در نظر داشته باشید که ضدآفتاب باید به مقدار کافی و به اندازه یک بند انگشت زده شود تا کاملا پوست را آغشته کرده و خوب آن را بپوشاند.

نکته ۱: کرم های ضدآفتاب برای همه فصل ها لازم است.
نکته ۲: از آب سرد برای شستشو قبل و بعد از آرایش استفاده کنید.
نکته ۳: استفاده از کرم مناسب جنس پوست، استفاده از کرم های بدون چربی برای پوست های چرب و استفاده از پرایمر باعث جذب چربی پوست می شود.

آرایش مناسب با شروع فصل گرما.....

آرایش مناسب با شروع فصل گرما…..

استفاده مناسب از کرم های پودری

حالا که پوستتان را با کرم ها و پرایمرها آماده کردید و زیرسازی پوست تمام شد وقت استفاده از کرم پودر است که یکی از موارد مهم و اساسی در آرایش میباشد . بهتر است در فصل گرم تابستان کرم های ضد آفتاب پودری و رنگی را به جای کرم پودر استفاده کنید تا پوست احساس سنگینی نکند و در صورتی که برایتان لازم نیست کرم پودر نزنید و اگر هم استفاده کردید از نوع خشک آن بزنید.

توجه :

– اگر نگران ماندگاری پایین ضد آفتاب هستید حتما قبل از زدن کرم ضدآفتاب از پرایمر استفاده کنید.
– می توانید از کرم پودر در قسمت های وسط صورت استفاده کنید.
– متخصصان پوست و زیبایی پیشنهاد کرده اند که از کرم های چرب در تابستان خودداری کنیم.
– اگر دمای هوای بالا باعث جمع شدن عرق و تجمع چربی روی صورتتان شد برای اینکه از بهم خوردن آرایش جلوگیری کنید از پدهای خشک که رطوبت اضافی صورت را جمع می کنند بصورت نقطه ای استفاده کنید.

آرایش چشم در فصل تابستان

در فصل تابستان باتوجه به عرق ریزی که در منافذ پوست رخ می دهد و باعث پاک شدن مواد آرایشی می شود پس بهتر است از لوازم های آرایشی ضدآب در آرایش چشم که نقطه جلب توجه صورت است و بیشتر دیده می شود استفاده کنیم. خط چشم و ریمل های ضدآب با خاصیت چسب مانندی که دارند هیچ وقت در اثر گرما پخش نمی شوند، استفاده از سایه های پودری روی پلک باعث ماندگاری خط چشم می شود.

نکته ۱ : خط چشم ضدآب را جایگزین مداد های چرب چشمی کنید، از مدادهای چشمی خشک برای فرم دادن چشم و ابرو می توانید استفاده کنید، برای رنگ ابرو از رنگ های روشن استفاده شود.
نکته ۲ : استفاده از رنگ های نارنجی، طلایی، مشکی برای آرایش صورت در تابستان مناسب نمی باشند، رنگ های شاد و روشن را برای آرایش گونه و لب ها انتخاب کنید.

آرایش گونه و رنگ مناسب رژگونه در تابستان

رنگ رژگونه ملایم باشد بعد از پخش رژگونه روی صورت آن را با پد پنکیک مخلوط کنید تا رنگ مصنوعی پیدا نکند.
از رنگ های ملایم برای رژگونه استفاده کنید. با برس مخصوص رژگونه را بزنید و با پد پنکیک پخش کنید تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه ها طبیعی تر به نظر آیند و مصنوعی نشود.

نکته : در تابستان رژگونه های پودری وقتی با عرق ترکیب شود تبدیل به لکه های ناخوشایندی روی پوست می شوند. برای زیبایی آرایش در تابستان از رژگونه های مایع در یک لایه بسیار نازک استفاده کنید تا زیاد صورت را چرب نشان ندهد.

انتخاب رژلب مناسب در آرایش ماندگار در تابستان

پیشنهاد آرایشگران حرفه ای این است که برای پایداری بیشتر رژ بر روی لب، زدن پنکیک روی لب ها موجب ماندگاری بالا رژلب می شود در مرحله بعد کشیدن خط لب با مداد لبی که از نظر چربی نرمال باشد ودر آخر با پخش خط لب روی لب و زدن یک رژ مناسب که بهتر است از نوع مات آن باشد استفاده کنید.

نکته ۱ : رژلب های ۲۴ ساعته استفاده نکنید چون لب ها در گرما خشک می شوند. بهتر است در تابستان برق لب استفاده کنید هم روی لب ها ثابت می ماند و هم تقویت کننده است.
نکته ۲ : از رژ لب با رنگ های روشن و مات استفاده کنید.

استفاده از سایه های ایده آل

سایه های چرب در تابستان پشت چشم می ماسند و به صورت شما ظاهری ژولیده می دهند. برای جلوگیری از این مشکل سایه های مایع استفاده کنید هم آسان هستند و هم خیلی زود جذب پوست شده و روی پوست می نشیند.

مداد چشم و ابروی مناسب

در روزهای گرم تابستان مداد چرب استفاده نکنید. حتی کوچکترین پیاده روی باعث می شود مداد زیر چشم بریزد.
از مدادهای ابروی کاملا خشک نه روغنی و یا سایه های ابرو استفاده کرده و کمی به ابروها فرم دهید. استفاده از مدادهای چرب در اثر گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها شده و آنها را مصنوعی نشان خواهد داد.

انتخاب پنکیک مناسب در تابستان

صلاح نیست که در تابستان پنکیک های فشرده استفاده کنید چون گرما و عرق آن ها را غلیظ و سفت می کند صورت را چرک نشان میدهد. برای اجتناب از این مشکل پنکیک های غیر فشرده و پودری استفاده کنید.

نکات مهم آرایشی در فصل تابستان :

۱ – برای استفاده از لوازم آرایشی از انگشت استفاده نکنید. از اسفنج یا برس های آرایشی استفاده کنید. این ابزار باعث می شوند لایه های نازک تری کرم روی پوست بنشیند و این برای هوای گرم تابستان مناسب تر است.

۲ – برنز کننده ها چشم ها و دندان ها را سفیدتر نشان می دهند. پس برای این که آرایش طبیعی تر نشان داده شود برنز کننده را در بعضی قسمت های صورت مثل پیشانی، گونه، چانه و بینی استفاده کنید.

۳ – اغلب اوقات آرایش صورتمان در گرما زیاد ماندگار نمی ماند. بنابراین این قانون طلایی را همیشه در نظر بگیرید:هر چه کمتر آرایش کنید بهتر است. برای تابستان فقط مرطوب کننده، کانسیلر و ریمل استفاده کنید کافی است.

۴ – پوست براق زیبایی را دو چندان می کند اما نباید بیش از حد براق باشد. برای این که مانع براقیت بیش از اندازه پوست شویم باید از کرم پودرهای رنگ روشن استفاده کنیم. زمانی که این کرم ها با چربی های منافذ پوست ترکیب می شوند کمی تیره تر به نظر می رسند.
آرایش ماندگار در تابستان

۵ – در آرایش تابستانی نباید از رنگ های تند و جیغ استفاده کرد. چون این رنگ ها اجزای صورت را آن گونه که دل بخواهتان باشد نشان نمی دهند. پیشنهاد می کنم از رنگ های پاستلی و خنثی استفاده کنید .

۶ – موها را ترجیحا جمع کنید و یا از مدلهای نیمه جمعی که پشت گردن بسته باشد استفاده نمایید تا از گرم شدن و عرق کردن جلوگیری شود.