کرم دور چشم مناسب هر سن

پوست دور چشم جزء نقاط حساس بدن  می باشد، به طوریکه به شدت تحت تاثیر عوامل آسیب رسان پوست است. به همین دلیل مراقبت از پوست اطراف چشم از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور معمول روی اکثر محصولات بهداشتی نظیر کرم ها، این عبارت که در زیر چشم استفاده نشود درج شده است. اما استفاده از کرم دور چشم به عنوان یک محصول تخصصی برای حفظ سلامت پوست این قسمت از صورت به شدت توصیه شده است. کرم دور چشم برای هر سنی متفاوت است، چرا که در هر سنی پوست دارای مشکلات متفاوتی است.

کرم دور چشم مناسب هر سن

کرم دور چشم مناسب هر سن

پوست نازک و حساس دور چشم، بسیار آسیب پذیر بوده و چروک های ریز و تیرگی اولین نشانه های افزایش سن می باشند. مراقبت از پوست در هر سنی بخصوص قبل از ایجاد علائم پیری سبب پیشگیری می شود. استفاده از محصولی مناسب نسبت به سن و نوع پوست برای محکم ماندن و حفظ قوام آن بسیار مفید است. کرم های دور چشم با ویتامین های A، C، E، عوامل مرطوب کننده و همچنین مواد روشن کننده به ترمیم و بازسازی سلول های پوستی بسیار موثر هستند. تشخیص اینکه چه نوع کرمی مناسب دور چشم هر فرد است، برای عملکرد صحیح و تاثیر بیشتر آن بسیار ضروری می باشد.
در سن 20 سالگی، که اوج جوانی است، می توانید از کرم حاوی مواد مرطوب کننده استفاده کنید. در این سن به علت جوان بودن و شادابی پوست و توانایی آن برای بازسازی و ترمیم بهتر است تنها به خاصیت مرطوب کنندگی کرم دور چشم توجه کنیم. آبرسانی به پوست از اولین اقدامات برای پیشگیری از پیری زودرس به شمار می آید. از 25 سالگی به بعد، کرم دور چشم حاوی اسید هیالورونیک با توجه به خشکی و نازک شدن پوست بسیار مفید است.
بعد از سن 30 که علائم از دست رفتن جوانی کم کم در پوست بخصوص اطراف چشم با خطوط، چین و چروک ریز نمایان می شود، بهتر است صبح و شب از کرم های با ترکیبات سبک کلاژن ساز و تریم کننده استفاده کنید. قرار دادن چای سبز و ویتامین c و دیگر آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی نیز موجب تقویت پوست خواهد شد. این اقدامات مراقبتی به روشن شدن و ساخت کلاژن و در نتیجه ترمیم سلول ها کمک بسیار می کند.
بین 40 تا 50 سالگی به دلیل کاهش تولید کلاژن، خاصیت انعطاف پذیری پوست تحلیل یافته به همین دلیل با کرم دور چشم سفت کننده و حاوی رتینول، خطوط ظریف ایجاد شده اطراف چشم بهبود می یابد. همچنین اسید هیالورونیک با حفظ رطوبت مانع از خشک شدن پوست اطراف چشم می شود. اگر دارای دور چشم تیره هستید باید به این نکته که با افزایش سن و نازک شدن پوست اطراف چشم و نمایان شدن جریان خون، این مشکل افزایش می یابد توجه کنید و با ترکیبات روشن کننده همراه لیفتینگ از روند آن جلوگیری کنید.

در میانسالی به بعد برای تامین فاکتورهای رشد سلول های پوست نیاز به محصولی که در بر دارنده عوامل اپیدرمال است، دارید. این عوامل عمدتا گیاهی مثل مگاپپتید سبب رشد سلول ها خواهد شد. کرم دور چشمی که مخصوص این سن است، چین و چروک ها را به مقدار قابل توجهی تعدیل می کند. افتادگی پلک ها نیز به عنوان شایع ترین مشکل پوست اطراف چشم، با کرم های لیفت دهنده به صورت محسوسی قابل کنترل می باشد. استفاده روزی 2 بار از کرم دور چشم بسیار توصیه شده است.