کرم دور چشم

پوست اطراف دور چشم یکی از حساس ترین و ظریف ترین غشای پوستی بدن است و نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارد . همچنین اولین نمود پیری هم از خطوط اطراف چشم احساس می شود . عوامل مختلف مانند نور خورشید ، استفاده نادرست از لوازم آرایشی ، آلودگی هوا و … پوست اطراف چشم را دچار آسیب می کند . در حال حاضر انواع مختلفی از کرم دور چشم در داروخانه ها و مراکز تخصصی پوست موجود می باشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند ، اما اینکه کدامیک مناسب شماست ، قابل بحث است .

کرم دور چشم

اولین قدم ، تعیین هدف برای خرید کرم دور چشم است . اینکه کرمی جهت رفع سیاهی دور چشم میخواهید یا هدف شما رفع چروک اطراف چشم است و یا میخواهید پف زیر چشمتان درمان شود .
ابتدا باید از مواد مؤثره کرم دور چشم که برای شما می تواند مفید و کارآمد باشد ، اطلاع داشته باشید .
اگر برای برطرف کردن کبودی و سیاهی دور چشم میخواهید اقدام به خرید کرم دور چشم کنید باید دقت داشته باشید که کرم موردنظر باید دارای موادی چون ویتامین k ، عصاره چای سبز ، کافئین ، آربوتین و یا رتینول  باشد . زیرا این مواد با افزایش گردش جریان خون باعث روشنی و شفافیت پوست اطراف چشم شما می شود و کبودی و سیاهی زیر چشم را برطرف میکنند .
اگر برای برطرف کردن چروک و خطوط دور چشم دنبال کرم دور چشم اثرگذار هستید ، باید از کرم دور چشمی استفاده کنید که حاوی آنزیم Q10 ، پلی فنول ویا آلفاهیدروکسی می باشند . زیرا این مواد مؤثره با تأمین انرژی درون سلولی و کمک به کلاژن سازی ، بافت پروتئینی کلاژن و الاستین را ترمیم کرده و با ایجاد رطوبت کافی در پوست اطراف چشم ، باعث بهبود چروک های اطراف چشم و از بین رفتن و کم عمق شدن خطوط دور چشم می شوند .
برای از بین بردن پف زیر چشم هم می توانید از کرم دور چشمی که اثر افزایش باز جذب آب میان بافتی پوست را دارند استفاده کنید . مانند کرم های دور چشم که حاوی عصاره چای سبز هستند .
به هر حال ، در هر مرحله از زندگی پیشگیری بسیار امر مهمی است . در صورت استفاده به موقع از کرم دور چشم ، آسیب را به حداقل برسانید .
استفاده از کرم دور چشم تکنیک خاصی دارد . به این صورت که مقدار کمی از کرم دور چشم را بصورت ضربه ای از بیرونی ترین قسمت چشم به سمت داخل ، ضربه ای بزنید . در صورتیکه کرم دور چشم حالت رولی دارد ، دیگر نیاز به ضربه زدن به اطراف چشم نیست . پلک بالایی چشم نیازی به کرم دور چشم ندارد .
بهتراست از کرم های دور چشم روزی 2 بار استفاده کنید ، که یک دفعه آن شب ، هنگام خوابیدن باشد . زیرا بازسازی پوست سرعت بیشتر و عملکرد بهتری دارد .