برخلاف تصور عامه،  دلیل ایجاد چین روی پیشانی، عامل وراثت نیست و شایع‌ترین علت این چین‌ها انقباض‌های تکرار شونده عضلات صورت و پیشانی است. هر عاملی که باعث انقباض بیش از حد، مداوم و طولانی‌ مدت عضلات صورت شود، می‌تواند روی پوست صورت چین ایجاد کند. خنده‌های بیش از حد، استرس، اضطراب، اخم و عصبانیت می‌توانند در ایجاد این چین‌ها در سنین 20 تا 50 سال نقش داشته باشند. اما در سنین بالای 50 سال، دلیل چین‌ و چروک‌های صورت، بیشتر پیر شدن پوست است.

عده‌ای اعتقاد دارند برخی غذاها می‌تواند حالت خاصی را در سلول‌های پوست ایجاد کند و باعث بیشتر شدن چین‌های پیشانی شود. به‌طور کلی مصرف غذاهای دریایی به دلیل اینکه حاوی امگا 3 هستند، در رفع چین پیشانی موثر است. پس گنجاندن این نوع غذاها در برنامه غذایی خانواده توصیه می‌شود.

همه حالت‌های چهره به‌وسیله عضلات خاصی در هر منطقه از صورت ایجاد می‌شود و این حرکت‌ها به‌تدریج باعث ایجاد چین‌ و چروک‌هایی در آن مناطق می‌شوند. چین‌های روی پیشانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در منطقه بین دو ابرو و کمی بالاتر از آن، عضله‌ای به سمت بالا و خط رویش مو وجود دارد که در طول یک خط مستقیم تا پشت سر ادامه دارد. کار این عضله که نامش عضله پیشانی (فرونتالیس ماسل) است، بالابردن ابروهاست.

عضله دیگری هم به نام «پروسروس» بین دو ابرو و روی استخوان بینی وجود دارد که به طرف بالا امتداد می‌یابد. این عضله، عضله نازک، دوکی و مسطحی است که وظیفه آن پایین کشیدن ابروهاست. انقباض این عضلات باعث می‌شود پوست در این منطقه دچار کشش شود. این کشش در اثر تداوم و تکرار باعث افزایش سطح پوست می‌شود و در نتیجه در حالت رهاشدگی ماهیچه، پوست آن ناحیه دچار چین‌خوردگی خواهدشد که خود را به صورت خطوط افقی نشان می‌دهد.

برای از بین بردن چین روی پیشانی باید عامل ایجاد‌کننده آن حذف شود و از انقباض عضلات ایجاد‌کننده این چروک‌ها، جلوگیری کرد. اصلی‌ترین راه از بین بردن چین‌وچروک‌های پیشانی، فلج کردن نسبی عضلات صورت (معمولا 30 تا 60 درصد) و ایجاد فرصت برای ترمیم پوست است.

 

پیشنهاد گروه اوتی

1.فوم شست و شوی انگور

این محصول حاوی پلی فنول میباشد که فاکتور کلیدی ضد پیری است. سری محصولات انگور برای پوست های نرمال و خشک بسیار مناسب می باشد.

2.تونیک گلد

این محصول حاوی مواد کلیدی رتینول و پپتید میباشد که دارای خواص زیر است:

ضد چروک

صاف کننده و حمایت کننده پوست

سفت کننده و انرژی رسان

آبرسان و ضد پیری

3.سرم لیفتینگ

این محصول حاوی مواد کلیدی رتینول و پپتید میباشد که دارای خواص زیر است:

ضد چروک و ضد پیری

سفت کننده و لیفت کننده

بازسازی کننده سلولی

جوان سازی کننده پوست