نکات آرایشی ساده برای مراقبت از مژه ها

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا بعد از ریمل زدن مژه‌ها شلوغ و در هم تنیده به نظر می‌رسند؟ اگر شما هم برای پرپشت به نظر رسیدن مژه‌ها از چند لایه ریمل استفاده می‌کنید احتمالاً با مشکل گره خوردن مژه‌ها یا سفت و گوله شدن بافت آنها روبه‌رو شده‌اید. این موضوع دلایل مختلفی دارد که ما چند مورد از آنها را در این مقاله بررسی  میکنیم پس در ادامه با لیانا همراه باشید تا با اشتباهات رایج هنگام انتخاب ریمل و نحوه اعمال آن روی مژه‌ها بیشتر آشنا شوید.

نکات آرایشی ساده برای مراقبت از مژه ها

نکات آرایشی ساده برای مراقبت از مژه ها

از ریمل قدیمی استفاده می کنید

با هر بار باز کردن در ظرف ریمل، مقداری هوا و باکتری وارد ظرف آن شده و باعث خشک شدن ریمل می‌شود به نوعی که حتی شکل مولکول‌های محصول نیز عوض می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تا ریمل روی مژه‌های شما به خوبی پخش نشده و حالت ماسیدن یا گوله شدن پیدا کند. راه حل این موضوع این است که باید ریمل خود را ۱۰ تا ۱۴ هفته بعد از باز شدن عوض کنید.

از برس نرم و بزرگ استفاده نکنید

اگر برس ریمل‌هایی که دارای بافت جدید و مرطوب هستند، بزرگ باشند کار کردن با آنها دشوار است زیرا این برس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مژه‌ها را حجیم کنند. در نتیجه استفاده از آنها می‌تواند منجر به نامرتب شدن مژه‌ها شود.

برس ریمل تان اشباع شده است

زمانی که برس ریمل‌تان در اثر استفاده پی‌در‌پی اشباع شود، درصورت استفاده از آن، ریمل روی مژه‌ها می‌ماسد و ظاهر نامرتبی پیدا می‌کند. بنابراین بهترین کار این است که قبل از استفاده از ریمل، برس آن را به خوبی با دستمال تمیز کنید، همچنین می‌توانید آن را روی لبه‌های ظرف بکشید و سپس با یک دستمال دور ظرف را تمیز کنید. راهکار دیگر برای جلوگیری از هدر رفتن ریمل این است که با استفاده از یک عدد برس تمیز، روی برس قدیمی بکشید و سپس از برس جدید استفاده کنید.

بافت ریملی که انتخاب می کنید سفت است

ریمل‌هایی که بافت مرطوب‌تری دارند یا خشک و مات هستند، اگر بیشتر استفاده شوند تمایل بیشتری به سفت شدن روی مژه‌ها دارند بنابراین پیدا کردن ریمل مناسبی که میزان سفت و مرطوب بودن آن در حد متوسط باشد ممکن است کمی سخت باشد زیرا محصولات هر برند متفاوت هستند. بنابراین قبل از تهیه محصول، آن را روی مژه‌های خود امتحان کنید. به یاد داشته باشید که ریمل‌ها زمانی که تازه باز می‌شوند بسیار مرطوب و روان هستند.

چند لایه ریمل را پشت سرهم به مژه ها نزنید

مژ‌ه‌های بلند و پرپشت در نتیجه استفاده از چند لایه ریمل به دست می‌آیند، اما به یاد داشته باشید که نباید این کار را با عجله انجام دهید. ریمل‌های نو دارای بافت خاصی هستند که می‌توانند مژه‌های شما را در هم تنیده کنند بنابراین بین هربار استفاده از آنها و برای اعمال لایه بعدی باید بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه صبر کنید تا ریمل بتواند قبل از سفت شدن، به خوبی روی مژه‌ها بنشیند. بعد از گذشت این مدت می‌توانید بدون نگرانی بابت ماسیدن ریمل روی مژه‌ها، لایه بعد را روی آن اعمال کنید.

برس را مستقیما به سمت بالا می کشید

تکان دادن برس و ایجاد کمی لرزش در آن هنگام کشیدن روی مژه‌ها باعث ضخیم‌تر شدن مژه‌ها و یکنواخت شدن آنها می‌شود. برس را روی ریشه مژه‌ها نگه دارید و در حالی که آن را به سمت قسمت انتهایی مژه‌ها می‌کشید، کمی به عقب و جلو حرکت دهید. این کار جلوی ماسیدن ریمل روی مژه‌ها را می‌گیرد.

مژه های گره خورده را شانه کنید

زمانی که مژه‌ها به هم گره خوردند فقط کافیست تا آنها را با استفاده از شانه مخصوص شانه کنید تا از هم باز شوند. برای انجام این کار شانه را به ریشه مژه‌ها نزدیک کنید و به سمت انتها بکشید تا هم گره‌ها باز شوند و هم حجم ریمل اضافه از روی مژه‌ها پاک شود. این کار را با احتیاط و به آرامی با استفاده از سنجاق قفلی یا سوزن نیز می‌توانید انجام دهید.

با چند روش ساده از ریزش مژه های خود جلوگیری کنید

روش اول: مژه های خود را مرطوب کنین

درست مثل مو، مژه هم باید با چرب شدن تغذیه بشه. چند قطره روغن زیتون یا کرچک به مژه ها بزنین. این روغن ها باعث رشد سریعتر مژه و ضخیم تر شدن اونا میشن.

روش دوم : پاک کردن آرایش

حتی مقدار خیلی کمی سرمه در چشم های شما میتونه دلیل ریزش مژه ها باش ه. پس قبل از خواب آرایش چشم رو با دقت پاک کنین.

روش سوم: از لوازم آرایش قدیمی استفاده نکنین

از محصولاتی که تاریخ مصرفشون گذشته استفاده نکنین، این محصولات حاوی باکتری های زیادی هستن و برای پوستتون هم مشکلات جدی ایجاد میکنن. هر شش ماه یکبار لوازم آرایشتون رو عوض کنین.