بهترین کرم مرطوب کننده

وقتی به قصد خرید کرم مرطوب کننده می روید احتمالا به دلیل فراوانی برند های کرم مرطوب کننده ، کمی سردرگم می شوید. اگر پوست خیلی خشک و یا پوسته پوسته شده دارید ، احتمالا به مرطوب کننده قوی مثل وازلین احتیاج دارید اما کرم مرطوب کننده برای بیشتر پوست های معمولی، بهترین گزینه هستند چون نسبت به وازلین، لایه نازک تری روی پوست ایجاد می کنند و اصطلاحا سبکترند.
 

بهترین کرم مرطوب کننده

بهترین کرم مرطوب کننده

کرم یا لوسیون ؟
ترکیب اصلی لوسیون ، حلال (به عنوان مثال آب) است، به همین دلیل لوسیون نسبت به کرم مرطوب کننده و وازلین رقیق تر است. بنابراین لوسیون مرطوب کننده برای پوست های چرب و خیلی چرب بسیار مناسب تر از کرم مرطوب کننده است. با توجه به غلظت مرطوب کننده ، زمان و محل استفاده از آن روی پوست تغییر پیدا می کند؛ به عنوان مثال بهتر است روزها از مرطوب کننده رقیق تر و شب ها از مرطوب کننده غلیظ تر استفاده کنید؛ همچنین مرطوب کننده های غلیظ را برای بدن و مرطوب کننده های رقیق مانند لوسیون را برای صورت استفاده کنید.بهتر است نوع مرطوب کننده تان را در فصل های مختلف تغییر دهید؛ برای مثال تابستان ها مرطوب کننده های رقیق را انتخاب کنید و زمستان ها مطمئن شوید که مرطوب کننده ، لایه ضخیم تری از پوست تان را می پوشاند. به این ترتیب در برابر باد، برف و خشکی هوا از پوست خود محافظت کرده اید.
 
روشن کننده و شفاف کننده پوست :
مرطوب کننده های حاوی آنتی اکسیدان، مانند عصاره چای سبز ، لیمو و انار می توانند هر نوع پوستی را روشن و شفاف کنند. آنتی اکسیدان ها با خنثی سازی رادیکال های آزاد سطح پوست (مولکول هایی هستند که سلول های پوست را در طول زمان تخریب می کنند)، به جوان سازی پوست و تنفس پوست کمک می کنند.
 
ضدآکنه و کنترل چربی پوست :
ترکیب آلفاهیدروکسی اسید موجود در کرم مرطوب کننده ، با وجود مرطوب کنندگی ، ضدچروک پوست هم می باشد. ترکیبات این نوع مرطوب کننده ها، اجازه نمی دهند منافذ پوست بسته و آکنه و جوش ایجاد شود.
 
آبرسانی پوست :
مرطوب کننده های غلیظ حاوی اسید هیالورونیک و دایمتیکون به آب رسانی پوست کمک می کنند. گلیسیرین، گلوکل و پروتئین موجود در این نوع مرطوب کننده کننده ها باعث جذب حداکثری آب، چربی و رطوبت توسط پوست های خشک می شوند.

کرم مرطوب کننده :

 لوسیون مرطوب کننده :