بهترین محصول مراقبت از پوست برای شما کدام است؟

امروزه حفظ سلامت پوست برای داشتن زیبایی بیشتر از اهمیت بسیاری برخوردار است. به طوریکه پوست صاف و لطیف در داشتن صورتی شاداب بیشترین تاثیر را دارد. تلاش برای برطرف کردن انواع مشکلات پوستی مثل، آکنه، جوش و لک ها موجب استفاده هر چه بیشتر از محصولات مراقبت از پوست شده است. این در حالیست که اکثر مردم اطلاعات کمی درباره آنها دارند. تنوع محصول مراقبت از پوست اغلب باعث سردرگمی افراد در موقع خرید می شود. در ضمن ویژگی های مختلف شرایط آب و هوایی و انواع پوست در تولید و عرضه محصولات مختلف برای سلامت پوست، بی تاثیر نبوده است.

بهترین محصول مراقبت از پوست برای شما

بهترین محصول مراقبت از پوست برای شما

با توجه به اینکه با وجود آلودگی هوا و در معرض خطر قرار گرفتن پوست در مقابل بیماری های مختلف پوستی به ویژه سرطان پوست، مراقبت های روزانه در کنار تغذیه مناسب بسیار توصیه شده است. با آگاهی و شناخت از تفاوت فرآورده های بهداشتی و آرایشی راحتتر می توانید از پوست خود حفاظت کنید. این محصولات به صورت موضعی و مالیدنی به منظور تامین نیاز های پوست صورت و بدن در اشکال مختلف به بازار عرضه شده است. به طور کلی محصولات بهداشتی مراقبت از پوست، به 5 شکل در دسترس همگان قرار گرفته است:
کرم ها: این محصولات که در انواع مختلف مرطوب کننده، ضدلک، ضدچروک، ترمیم کننده و روشن کننده می باشند، دارای مقدار چربی بیشتری نسبت به دیگر محصولات دیگر هستند. ترکیبات کرم به صورتی است که نسبت مقدار روغن به آب محصول بیشتر است. به همین دلیل افرادی که پوست چرب دارند بهتر است استفاده از این محصولات را محدود یا کم کنند. توجه به ماده حلال موجود در کرم ها بسیار ضروری است. ماده حلال به دلیل اینکه چربی در آب حل نمی شود، برای پخش یکنواخت آن ها در یکدیگر لازم است. این ماده حلال یا امولسیفایر گاهی موجب حل شدن چربی خود پوست و در نتیجه ایجاد سوزش به ویژه در پوستی که تحت درمان و یا تحریک شده باشد، می کند. بیشترین افرادی که پوست خشک دارند طرفدار این شکل از محصولات هستند.
سرم ها: به عنوان یک محصول مراقبت از پوست، جذب آن ها نسبت دیگر محصولات بهداشتی به مراتب بیشتر است. درصد چربی نسبت به آب در آن ها بسیار پایین است و معمولا بدون چربی هستند. کسانی که پوست چرب دارند بدون نگرانی بابت چرب بودن، می توانند از این شکل محصولات استفاده کنند. ترکیبات ضدلک، ضدچروک، ترمیم کننده و التیام بخش همه به صورت سرم در بازار موجود هستند. پوست های معمولی تا خشک نیز می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. اگر حالت خشکی در پوست خود احساس کردید، با یک مرطوب کننده قبل از سرم این حالت را برطرف کنید.
لوسیون ها: این نام به دلیل مخلوط مایع در مایع است، به طوری که آب و روغن با هم به نسبت بیشتر آب در هم آمیخته اند. مقدار آب در امولسیون نسبت به سرم ها و مقدار روغن آن نسبت به کرم ها کمتر است. به این معنی که محصولی ما بین کرم و سرم است. پوست های چرب تا نرمال جزء مصرف کنندگان هدفمند این محصولات هستند. البته برای کسانی که پوست خشک دارند، تمدید محصول نیاز می شود.

– پماد و بالم: محصولی با پوشش روغن به صورت نیمه جامد و فاقد نسبت معین آب می باشد. پمادها جزئ فراورده های آرایشی و بهداشتی هستند که نیازی به مواد نگهدارنده ندارند و خیلی کم آلوده به میکروب ها می شوند. برای تامین خاصیت مرطوب کنندگی با استفاده از آن ها سعی کنید درست بلافاصله پس از شستشو و یا حمام به پوست بمالید.