با پیشگیری از افتادگی پوست جوان بمانیم

یکی از نشانه های جوانی و شادابی، صورتی با پوستی سفت و بدون افتادگی است. امروزه با توجه به اینکه محققان بررسی های زیادی را به منظور یافتن راهی برای جوان ماندن و جلوگیری از عوارض پیری انجام داده اند، هنوز یکی از دغدغه های بشر می باشد. افتادگی پوست صورت با کاهش حالت کشسانی پوست به تدریج با گذشت زمان به عنوان عاملی مهم در پیری چهره در نظر گرفته می شود.

با پیشگیری از افتادگی پوست جوان بمانیم

با پیشگیری از افتادگی پوست جوان بمانیم

از 25 سالگی با افزایش سن، به علت افتادگی عضلات صورت و شل شدن پوست، برجستگی های صورت بخصوص در قسمت گونه ها به سمت داخل و پایین میاید. در این نواحی، عضلات و بافت زیر پوست که چربی را نیز شامل می شود، با تغییر حجم روبرو شده و موجب کاهش حجم صورت و در نتیجه به افتادگی چهره می انجامد. این شل شدگی نه تنها در قسمت میانی صورت بلکه خط خنده را هم تحت تاثیر قرار می دهد؛ و حالت گود رفتگی به خود می گیرد. روند این تغییرات به صورتی است که کم کم حالت چهره با آویزان و شل شدن گونه ها از لبه فک، از حالت مثلثی به بیضی تغییر شکل یافته و خسته و پیر به نظر می رسد.
تاثیر وراثت و ژنتیک در داشتن پوستی سفت و محکم غیر قابل انکار است. اما با راههای پیشگیری می توان مقدار زیادی از عوارض پیری در امان ماند. افتادگی پوست علاوه بر ناحیه صورت در قسمت گردن نیز امکان پذیر است. سبک زندگی به طور مثال نوع تغذیه هر فرد در کنار افزایش سن در شلی پوست دخالت دارد. به همین منظور به چند نکته برای پیشگیری از افتادگی پوست اشاره می کنیم:
– در مقابل نور خورشید از پوست خود محافظت کنید. این به عنوان اولین قدم برای پیشگیری از افتادگی پوست صورت، بشمار می آید. از برنزه کردن با حمام آفتاب و یا دستگاه های برنزه کننده جدا خودداری کنید؛ اگر مجبور هستید ساعت ها در معرض نور خورشید باشید استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.
– پوستتان را قبل از خواب، از هر گونه آلودگی مثل مواد آرایشی با یک فوم شستشوی مناسب پاک کنید. در شب هنگام خواب پوست فرصت بازسازی و ترمیم سلول های مرده را پیدا می کند. به همین خاطر با وجود آلودگی، این اجازه را به پوست نخواهید داد.
– ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید. جریان خون، با ورزش منظم افزایش یافته و به صورت طبیعی لایه های زیرین پوستتان را به حرکت در می آورد.
– یک رژیم غذایی سالم و سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد معدنی برای خودتان تهیه کنید. با مصرف سبزیجات و میوه ها بدن خود را در مقابل عوارض پیری ایمن کنید. شیرینی های مضر را حذف کرده و مقدار بیشتری آب بنوشید. تامین آب مورد نیاز بدن برای آبرسانی به سلول ها و هیدراته شدن پوست لازم است.
– ماساژ صورت و گردن را یاد بگیرید تا هر شب قبل از خواب با صرف کمترین زمان به پوست خود برای جوان ماندن کمک کنید. با ماساژ دادن پوست، تاثیرات جاذبه زمین، که باعث افتادگی پوست می شود را کاهش دهید.
– از کرم های مغذی برای تقویت پوستتان استفاده کنید. کرم های سفت کننده و ضد چروک تاثیر زیادی بر پیشگیری از افتادگی پوست دارند. این کرم ها با ترکیبات مخصوص خود سبب تامین مواد ضروری پوست می شوند و به کلاژن سازی کمک می کنند.
– در زندگی، خود را  از استرس و فشارهای روانی دور کنید؛ بهتر بخوابید و بیشتر استراحت داشته باشید. سفر کردن و تفریح به طور کلی شاد بودن، موجب شادابی پوست می شود.