آموزش اصلاح صورت آقایان

صورت اصلاح شده و عاری از مو، از مهمـترین مشخصه های بهداشـت و زیبـایی در مردان است و ماشین ریش تراش و تیغ مناسب، ابزارهای این کار به شمار می روند. اما برای یک اصلاح صحیح و کامل و همچنین پیشگیری از بروز صدمه های ناخواسته در هنگام اصلاح با تیغ، پیش زمینه هایی لازم است که در اینجا یک به یک توضیح داده شده اند.

آموزش اصلاح صورت آقایان

آموزش اصلاح صورت آقایان

  • قدم اول

انتخاب ریش تراش، خود تراش مناسبی که به پوست صورت شما صدمه وارد نکند. این یکی از مهمترین نکاتی است که در هنگام اصلاح صورت باید بهش توجه کرد. ما قصد داریم چند نمونه از فواید و معایب ریش تراش و خودتراش را بررسی کنیم.

آموزش اصلاح صورت آقایان

آموزش اصلاح صورت آقایان

1 – ژیلت یک بار مصرف

این ژیلت ها بعد از یک یا دو بار مصرف غیر قابل استفاده خواهند شد.

فواید ژیلت یک بار مصرف

ارزان ترین آن ها هستند و معمولا در پک های 10-20 تایی عرضه می شوند. مناسب ترین و سبک ترین وسیله برای همراه داشتن (سفر شما)

معایب ژیلت یکبار مصرف

تیغ بی کیفیت آن تنها یک یا دو بار برای شما دوام می آورد. سرآن نیز انعطاف پذیر نیست و این هم مشکل دیگر آن است.

آموزش اصلاح صورت آقایان

آموزش اصلاح صورت آقایان

2 – ژیلت کارتریج دار

ژیلت های کارتریج دار این اجازه را به شما می دهند که در جهت و خلاف جهت رویش موی صورتتان آن را بتراشید. از یک دسته ی پلاستیکی یا فلزی تشکیل شده اند که قسمت مرکزی آن انعطاف پذیر است و به ژیلت اجازه ی حالت گرفتن متناسب با صورت شما را می دهد. کارتیج آن شامل ۶ تیغ ضدزنگ است.

فواید ژیلت کارتریج دار

کارتریج آن قابل جایگزینی است. معمولا بعد از ۳ یا ۴ بار استفاده باید آن را عوض کرد. امن ترین راه برای تراشیدن صورت شماست. معمولا هربار تراشیدن صورت با آن ها ۱۰ دقیقه طول می کشد و ریسک هیچ گونه خراشیدگی یا بریدگی روی صورت شما وجود ندارد.

معایب ژیلت کارتریج دار

قیمت بالای آن ها و گیر کردن ریشه ی ریش در میان تیغ ها از دیگر مشکلات آن است. شاید برای سفید کردن صورت نیاز به تراشیدن به صورت اریب نیز داشته باشید.

آموزش اصلاح صورت آقایان

آموزش اصلاح صورت آقایان

3 – تیغ دو لبه

سنتی ترین روشی است که از پدران و نیاکان ما به ما رسیده است. لبه ی محافظ آن حین برخورد با پوست مانع از فرو رفتن تیغ در پوست شما می شود. از یک دسته ی فلزی به نسبت سنگین تر ساخته شده است که کنترل شما و در نتیجه دقت شما را بالا می برد.

فواید تیغ دو لبه

بر اساس استفاده ی شما می توانید هر هفته تیغ آن را عوض کنید.

با توجه به قیمت کیفیت مناسبی دارد.

دقت بسیار بالایی به دلیل دو سر تیز در طرفین دارد.

معایب تیغ دو لبه

برای اینکه بتوانید با آنها به درستی بتراشید و دقت تان در این زمینه زیاد شود و همچنین جایی را نبرید نیاز به تمرین زیادی دارید. اوایل کمی سخت است ولی عادت می کنید.

آموزش اصلاح صورت آقایان

آموزش اصلاح صورت آقایان

4 – ریش تراش برقی

انتخاب رایج آقایان در ریش تراش مدل سری چرخشی دار آن است. چه برای استفاده ی خانگی و چه مسافرت ها.

فواید ریش تراش برقی

فایده ی بسیار خوب آن ها این است که همه جا قابل استفاده اند. مثلا در ماشین و حین تماشای مناظر اطرافتان! برعکس تراشیدن سنتی این ریش تراش ها به هیچ گونه خمیر ریش، سینک دستشویی و آب نیازی ندارند.

معایب ریش تراش برقی

دقت آن ها به اندازه ی تیغ ها نیست.

  • قدم دوم

صورت خود را بشوئید

شستشوی صورت و یا لایه‌برداری پوست، به نرم‌شدن موهای صورت کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم برای این‌که پوست شما حالت نرم ‌تری به خود بگیرد، صورت خود را حدود 1دقیقه با آب گرم بشویید.

  • قدم سوم

از کف ریش و ژل اصلاح مناسب استفاده کنید

در انتخاب لوازم اصلاحِ پوستِ  صورتِ خود وسواس بیشتری به خرج دهید. پیشنهاد می‌کنیم از ژل‌های اصلاحی که متخصصین پوست آنها را تایید کرده‌اند استفاده کنید. این گونه ژل‌ها کمک می‌کنند تا موهای پوست صورت، قبل از اصلاح نرم‌ شوند و پس از اصلاح نیز از خشکی پوست جلوگیری می‌کنند. این ژل‌ها در حین اصلاح نیز کمک می‌کنند تا شاهد بریدگی نباشید.

خمیر و یا ژل ریش را توسط فرچه با حرکات دوار روی صورت پخش کنید.بیش از حد کف ریش به صورت نزیند چراکه باعث کاهش کارایی خود تراش میشود. خمیر اصلاح به قطر یک 5 تومانی کافیست

  • قدم چهارم

در حین اصلاح زیاد به پوست صورت سخت نگیرید

سعی کنید حرکات دسته تیغ بر روی پوست صورت نرم و آهسته باشد. در واقع این دسته تیغ است که باید موهای صورت را بتراشد نه دست‌های شما! در حین اصلاح، سعی کنید مسیر رویش موهای صورت را تشخیص داده و دسته تیغ را در همان میسر حرکت دهید.

اگر هم قصد دارید ریش و سبیل شما تا حد ممکن کوتاه شود یا به اصطلاح «چپه تراش» کنید، پس از تراشیدن موهای صورت در جهت رویش مو، یکبار دیگر صورت را ژل یا کف اصلاح بزنید و در جهت خلاف رویش موی صورت دسته تیغ را بکشید.

در حین اصلاح چندین بار دسته تیغ رو بشویید

موهای تراشیده شده بر روی تیغ باقی می‌مانند و باعث می‌شوند اصلاح راحتی نداشته باشید، بنابراین در حین اصلاح هر زمان که احساس کردید موهای زیادی بر روی دسته تیغ انباشته شده، دسته تیغ را بشویید. این کار باعث می‌شود حرکت دسته تیغ بر روی پوست صورت روان‌تر انجام شود

  • قدم پنجم

بعد از اصلاح مراقب پوست صورت و گردن خود باشید

حتما پس از این‌که صورت خود را با تیغ اصلاح کردید، پوست صورت را با آب سرد بشویید و به آرامی خشک کنید. در نهایت هم از بالم یا اَفترشِیو الکل دار برای شستشو و ضدعفونی کردن پوست صورت استفاده کنید.

نکته: برای جلوگیری از بریدگی پوست، خود تراش را بطور افقی روی صورت حرکت نداده و هنگام تغییر موقعیت آن را به مقدار 2 سانتی متر از پوست بلند کرده و در موقعیت جدید قرار دهید.

نکته: جهت جلوگیری از تحریک پوست، هیچ بخشی از پوست لطیف صورت را بیش از سه بار تراش ندهید.

نکته:چنانچه میخواهید صورت خود را کاملا از ته بتراشید قبل ازخمیر ریش زدن روغنهای قبل از اصلاح به پوست صورت خود بزنید تا پوست صورتتان نرم و لغزنده گردد.

نکته:حداقل 20 دقیقه پس از برخاستن از خواب اقدام به اصلاح صورت کنید تا پف و ورم صورت بخوابد.

نکته:اگر پوست صورتتان زیاد جوش میزند بهتر است از ماشین ریش تراشی بجای تیغ خود تراش استفاده کنید.