مراحل آماده سازی پوست قبل از آرایش

انجام مراحل آماده سازی پوست قبل از آرایش، کمک بسیاری به حفظ و ماندگاری آرایش در طی روز و مهمانی ها می کند. پذیرش محصولات آرایشی توسط پوست یا به اصطلاح خوابیدن آرایش بر روی پوست نیاز به آماده کردن بستر آرایش دارد. اگر برای مهمانی خاصی یا عروسی آماده می شوید حتما به زیرسازی نیازمندید. البته مراحل اولیه برای آرایش روزانه نیز قابل استفاده است.

مراحل آماده سازی پوست قبل از آرایش

مراحل آماده سازی پوست قبل از آرایش

– منظور از آماده‌سازی‌ پوست برای آرایش، پاکسازی صورت است. بدون پاکسازی پوست آماده آرایش نمی‌شود حتی اگر فرد پوستی کاملا شفاف و بدون نقص هم داشته باشد. شست و شو، اولین قدم برای پاکسازی پوست به شمار می آید. هر نوع پوستی که دارید باید با یک فوم شست و شوی مناسب صورتتان را بشویید. اگر قبلا آرایش داشتید، می توانید در ابتدا صورت خود را با شیر پاک کن و پنبه از مواد آرایشی قبلی پاک کنید. بعد از شست و شو، حتما از یک تونر برای طراوت و شادابی بیشتر پوستتان استفاده کنید.
– ماساژ صورت، یکی دیگر از مراحل آماده سازی است. اگر زمان کافی برای این کار را دارید، با دستان تمیز، مقداری کرم مرطوب کننده را بر روی پوست گذاشته وبا انگشت میانی به صورت دورانی شقیقه ها را ماساژ دهید. گونه ها را با همان انگشت به سمت بالا پرتاب کنید. قسمت چانه را با انگشت میانه هر دو دست خود به سمت شقیقه ها ببرید. برای پیشانی نیز انگشتان را به صورت بالا و پایین، عمودی، روی پوست بکشید.

مراحل آماده سازی پوست قبل از آرایش

مراحل آماده سازی پوست قبل از آرایش

– استفاده از ماسک ها نیز در داشتن پوستی آماده برای آرایش موثر است. برخی پوست‌ها حالت افتاده دارند که در مرحله پاکسازی از ماسک سفت‌کننده پوست برای آ‌ن‌ها استفاده می‌شود. پوست های خشک و کم آب نیاز به ماسک آبرسان دارند. اگر مدتها از لایه بردار استفاده نکردید و پوست ها مرده بر روی صورتتان باقی مانده است، پس نیاز به یک لایه بردار سبک دارید.
-اگر پوستتان دارای جوش هست، باید برای پاکسازی تمام جوش‌های اقدام کنید که این کار حتما توسط فرد متخصص این کار انجام شود. اما برای این مرحله نیاز به زمان بیشتری دارید، حداقل سه روز قبل از مهمانی این کار را انجام دهید.
با انجام تمام این مراحل، الان پوستی شاداب و شفاف دارید. با اطمینان از پوستتان می توانید آرایشتن را شروع کنید. تفاوت پوستتان را با دفعات قبل کاملا احساس می کنید. دیگر خبری از پوست ناصاف و کدر قبل نیست. برای همیشگی بودن این حالت رویایی بهترین راه انجام بصورت هفتگی است.